Jäsenhankintakilpailu 2013

Hanki nyt uusia jäseniä Suomen Hevosenomistajien Keskusliitolle, ja voita mahtavia matkapalkintoja. Jäsenhankintakilpailun palkinnot ovat upeat! Voittaja saa itse päättää, minkälaiseen hevosaiheiseen opintomatkaan voittonsa käyttää.

Jäsenhankintakilpailuun saa osallistua ihan kuka tahansa Hevosenomistajien Keskusliiton jäsen. Jäsenhankinta kannattaa aloittaa alkuvuodesta, sillä silloin liittyvät jäsenet saavat parhaan hyödyn jäsenyydestään.

Kuinka toimin?

Ilmoittaudu jäsenhankintakilpailuun Keskusliiton toimistoon (03)734 2281 tai shkl@kolumbus.fi. Tarvittaessa lähetämme sinulle lehtiä tai muuta jäsenhankintamateriaalia. Kerro tutuille hevosenomistajille Hevosenomistajien Keskusliiton toiminnasta ja jäseneduista. Anna Hevosenomistaja -lehti tutustuttavaksi, sen takasivulta löytyvät myös jäsenedut. Jäseniä voi hankkia muualtakin kuin tuttavapiiristä; vie lehtiä paikalliselle tallille tai käy hevostapahtumissa. Raviratojen varikkoalueeltakin löytyy varmasti niitä, joilla ei vielä Keskusliiton jäsenyyttä ole.

Voit ilmoittaa jäsenten tiedot meille itse, tai pyytää uutta jäsentä ilmoittamaan meille nimesi. Jäseneksi voi liittyä soittamalla, sähköpostitse, nettisivujen kautta tai perinteisesti postitettavalla jäsenlomakkeella. Nettisivujen lomakkeessa on erikseen kohta ”Jäsenhankinta”, johon uusi jäsen voi liittyessään ilmoittaa jäsenhankkijan nimen. Postitettavaan lomakkeeseen voi kirjoittaa tyhjään kohtaan esim. ”jäsenhankinta: oma nimi”, jolloin osaamme toimistolla merkitä uuden jäsenen oikean jäsenhankkijan kohdalle. Puhelimitse tai sähköpostitse liityttäessä pyydämme mainitsemaan asiasta osoitetietojen annon yhteydessä, muuten jäsen saattaa jäädä merkitsemättä kilpailuun.

Kuka voi liittyä jäseneksi?

Jäseneksi voi liittyä kuka tahansa hevosenomistaja.

Entäs ne palkinnot sitten?

Koko kilpailun voittaja palkitaan mahtavalla 1000 euron opintomatkalahjakortilla, jonka saa käyttää haluamaansa hevosiin liittyvään matkaan. Toiseksi sijoittunut saa 500 euron ja kolmanneksi sijoittunut 300 euron opintomatkalahjakortin. Lahjakortit tulee käyttää hevosiin liittyvään matkakohteeseen. Voittajat sitoutuvat lisäksi kirjoittamaan Hevosenomistaja-lehteen artikkelin matkoistaan, mutta tätä ei kannata pelästyä, sillä SHKL:n toimisto kyllä tarvittaessa auttaa tekstin viimeistelyssä.